Hakkımızda

“Tülü Akkoc Kostüm Tasarım” markası 2009 yılında Ankara/Türkiye de Tülü Akkoç tarafından kurulmuştur.

Tülü Akkoç Lisans ve Yüksek lisans programlarını Gazi Üniversitesi Giyim Endüstrisi ve Moda Tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret önlisans programını bitirmiştir.

Genç bir kadın girişimci olan Tülü Akkoç meslek hayalini gerçekleştirmek için “KOSGEB” e bir girişimcilik projesi hazırlayarak yarışmaya katılmış ve projesi birincilik almıştır. Genç Kadın Girişimcilik Destek ödülünü alarak şirketini kurması için hibe kazanmıştır.

Ayrıca “Değerlisin, Yapabilirsin, Yalnız Değilsin” projesi kapsamında hikayesini paylaşan 33 başarılı girişimci kadından biridir.

Marka bilinirliğini kısa sürede arttıran Tülü Akkoç yurt içinde ve çeşitli festival / fuarlar aracılığı ile yurtdışında müşteriler kazanmıştır. 2016 yılında kostüm alanında ihracat yapmaya başlamıştır. 2019 yılında da bebek giyim koleksiyonu ile İskandinav ülkelerine açılmayı hedeflemektedir.

Online satışa odaklanan marka, fiziki mağazalaşmaya gitmeyi tercih etmemektedir. Web sitesi ve Türkiye’deki en güçlü pazaryeri sitelerinde( Hepsi burada, N11, Gitti Gidiyor, Amazon) mağazası bulunan Tülü Akkoç Amazon Europe ile ürünlerini yurtdışındaki müşterilerine ulaştırmaktadır.

Özel Tasarım ürünlerin yanı sıra dans kostümü, sahne kostümü ve özel konsept kostüm alanında, icra edilen sanatın dönemine ve ruhuna uygun tasarımlarla, teknik ve ergonomik açıdan profesyonel kostümler hazırlamayı her şeyden önce kendi marka değeri için önemseyen tasarımcı hazır giyim alanında da cesur, sıra dışı, rengarenk özgün tasarımlara imza atmıştır. Kadın, erkek ve çocuk alanında özel amaçlı kostümler ve günlük giyim koleksiyonları hazırlamaktadır.

Tülü Akkoç sadece bir stilist değil, kumaş/aksesuar, üretim maliyet analizi ve üretim yönetimi konusunda da profesyoneldir. Mesleğini çok yönlü yapmayı seven Tülü Akkoç, doğru ve etkili giyinme konusunda bireysel ve kurumsal eğitimler vermiş, danışmanlık yapmıştır. Ayrıca çeşitli moda markalarına koleksiyonlar hazırlamakta, üretim planlama ve yönetimi konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Eğitim Altyapısı

Özgün Tasarım

Kaliteli ürün

Üretim süreçlerine olan hakimiyeti,

Ürün ve malzeme bilgisi,

Ergonomik ve kullanılabilirliği öncelik alarak malzeme ve işçilik açısından kaliteli ürünler hazırlaması

Kesinlikle müşteri memnuniyeti odaklı (Müşterisini dinleyen, ihtiyaçlarını anlamaya çalışan, doğru ürünü ulaştıran

Ve tabiî ki meslek aşkı ile rakiplerini geride bırakabilecek potansiyele sahiptir.

Markalarımız

Tülü Akkoç Kostüm Tasarım

Tülü Akkoç Baby & Kids Collection

Tülü Akkoç Haute Couture